02.06.1952 yılında Kars /Sarıkamış’ta doğdum. İlk, orta ve lise eğitimimi Kars’ta bitirdim. 1980 yılında Ankara 19 Mayıs Gençlik ve Spor Akademisi’nden mezun oldum. 1976-1985 yılları arasında Ankara Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde görev yaptım, 1985’ten itibaren Şişeçam Spor Kulübünde sporcu ve antrenör olarak görev aldım. Mesleki hayatımda kulüp yöneticiliği, yerel yönetimlerde sportif organizasyon yöneticiliği, yarışma koordinatörlüğü ve spor danışmanlığı görevlerinde bulunarak; uluslararası Cezmi OR Atletizm Yarışmaları, İstanbul Haliç Yarı Maratonu, Babaeski Trakya Yarı Maratonu, Üsküdar Ata’yı Anma Koşusu, Bakırköy Özgürlük ve Dayanışma Koşusu, 3 yıl üst üste, Sarıyer Uğur Mumcu Koşusu’nu düzenledim. Daha sonra Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’nde spor uzmanı, spor koordinatörleri kurulu başkanlığı, genel müdürlük, şube müdürlüğü ve ateltizm fedarasyonu başkanlığı görevleri yanı sıra Amatör Sporcular Derneği ile çeşitli dernekler ve vakıflarda başkan ve yöneticilik görevlerinde bulundum. Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve Paralimpik Oyunları üyesiyim. Halen Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Spor Kontrolörü olarak görev yapmaktayım. Evli ve iki kız çocuğu babasıyım

Hürriyet Vakfı’nın düzenlediği spor basını ve basında spor-eğitim seminerinde amatör sporcuları konuşmacı olarak temsil ettim. 5 yıllık kalkınma planında alt yapı çalışmalarında görev aldım. Bazı gazetelerin spor sayfalarında yaptığım yorumlarla ödüller aldım. Olimpiyat şampiyonu Lasse Viren’le özel röportaj yaptım. Çoğu kez farklı bölgelerdeki basın-yayın kuruluşları ve değişik kurumların yılın sporcusu ödülünü aldım. Yılın enleri değerlendirmelerinde en iyi sporcu seçildim. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda Cumhurbaşkanlarına bayrağı en çok ben takdim ettim.

Hayat felsefemde insanları sevmek, insanlara yardım etmenin yanında hayvanları ve doğayı korumak, yaşatmak öncelikli gelmektedir.

Spor yaşantım boyunca birçok başarılara imza attım. Montreal ve Los Angeles Olimpiyatları’na katıldım. Dünya Kros Şampiyonası’nda 12.liğin yanında, Balkan Kros Şampiyonası’nda 4 kez birincilik 1 kez 2.lik bir seferde 3. lük elde ettim. Dünya Üniversite ve Yüksekokulları Şampiyonası’nda şimdiki ismi ile Dünya Üniversite Oyunları’nda 10.000 metre pist yarışında dünya 2.si Kros’ta dünya 3.sü oldum. Birçok uluslararası özel yarışlarda 1.lik elde ettim. 7 kez üst üste olmak üzere toplamda 8 kez Büyük Atatürk Koşusu’nu kazandım. Hürriyet Gazetesi’nin çeşitli ödüllerinin yanı sıra Cumhuriyet Gazetesi’nin Ömer Besin KOŞALAY Kır Koşusu Kırmızı Eşofman ödüllerini aldım. Galatasaray, Fenerbahçe ve Şişeçam Kulüplerinde büyük başarılara imza attım.